CÓŻ WSPANIALSZEGO NAD PIĘKNIE UKSZTAŁTOWANEGO CZŁOWIEKA !
P R Z Y J D Ź  !!!    Z O B A C Z  !!!    I   Z O S T A Ń   J E D N Y M   Z   N A S  !!!
Witajcie!
Menu witryny SP Nr 9
Menu witryny Gim Nr 6
link

A K T U A L N O Ś C I

informacja Rekolekcje Wielkopostne w SP Nr 9! clock

 

   Informacje dotyczące rekolekcji:

* organizacja rekolekcji w SP Nr 9  arrow_menu czytaj więcej ... document


uwaga Zapisy kandydatów na uczniów klas I SP Nr 9 w Zamościu! clock

   Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu informuje o harmonogramie czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym /zapisy kandydatów na uczniów klas I-wszych/ do szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019.

   Prosimy o przeanalizowanie dokumentów i dokonanie niezbędnych czynności związanych z zapisaniem dziecka do szkoły.

   Szczegółowe informacje dotyczące naboru:


play Uchwała Nr XXXVII/471/2018 Rady Miasta Zamość - czytaj więcej ... document

play Zarządzenie Nr 20/2018 Prezydenta Miasta Zamość - czytaj więcej ... document

   W przypadku pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

uwaga Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości! clock

 

   Szanowni Państwo,
   Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych,
           Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie.


   Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to ważna rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem. Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie w działania edukacyjne na rzecz uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości i zachęcam do kontynuowania Państwa aktywności w tym zakresie.
   Na stronie internetowej https://men.gov.pl/niepodlegla przygotowaliśmy specjalną zakładkę poświęconą inicjatywom rocznicowym. Będziemy na niej na bieżąco aktualizować działania ministerstwa, jednostek podległych i kuratoriów oświaty. Zachęcam do obserwowania naszych inicjatyw.
   Świętujmy razem 100-lecie niepodległości Polski!
   Z wyrazami szacunku
   Anna Zalewska
   Minister Edukacji Narodowej

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

uwaga Blog Roku Young 2019! clock

   Serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Blog Roku Young 2019.

   Blog Roku Young 2019 to bezpłatny konkurs, adresowany do uczniów klas szkół podstawowych i gimnazjów, których zadaniem będzie regularne prowadzenie dziennika internetowego. Dodawane przez młodzież autorskie wpisy będą oceniane w określonych kategoriach.
   Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży twórczych umiejętności oraz sprawne wykorzystanie Internetu i możliwości promocji własnej twórczości, jakie daje sieć. Pragniemy promować poprawną polszczyznę, kreatywne pisanie oraz kulturę czytelniczą wśród młodego pokolenia przy pomocy nowoczesnych technik komunikowania.
   Harmonogram I edycji konkursu "Blog Roku Young":
   * Od 7.03.2018 do 27.03.2018 - zgłoszenie uczestnictwa w konkursie,
   * Od 30.03.2018 do 10.06.2018 - I etap konkursu,
   * Od września 2018 do grudnia 2018 - II etap konkursu,
   * Od stycznia 2019 do marca 2019 - III etap konkursu,
   * Od marca 2019 do maja 2019 - IV etap konkursu,
   * Czerwiec 2019 - ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród.
   Dodatkowe informacje:
   Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie odbywa się z poziomu strony konkursowej (zakładka "KONKURSY") dostępnej na stronie http://www.bloggujemy.pl poprzez formularz aplikacyjny.
   Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem:
   http://bloggujemy.pl/dlauczniow.php

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja ROWEROWY MAJ 2018! clock

   Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła przystąpiła do udziału w kampanii "Rowerowy Maj 2018".
   Akcja skierowana jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, promująca zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność i popularyzująca rower, jako środek transportu. Jej inicjatorem jest Miasto Gdańsk. Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami.
   W roku bieżącym Kampania prowadzona jest z użyciem dedykowanego programu informatycznego oraz strony https://rowerowymaj.eu na której zamieszczone będą wyniki, rankingi oraz informacje dotyczące Kampanii.

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja Wielkanocna Zbiórka Żywności "Tak, POMAGAM"! clock

   Przeżywany obecnie czas Wielkiego Postu, a z nim zachęta do jałmużny doskonale łączy się z akcją, podczas której wolontariusze Caritas Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej uczestniczyli w XIV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem: "Tak, POMAGAM!".
   10 marca również wolontariusze Szkolnego Koła Caritas po raz kolejny włączyli się do akcji. W sklepie Biedronka przy ul. Lubelskiej zbierali artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których Caritas przygotuje paczki świąteczne dla osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się ze Zmartwychwstania Chrystusa.

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja SPORTOWA ZIMA!!! clock

   Od stycznia do marca 2018r. w SP Nr 9 w Zamościu realizowany jest Program Upowszechniania Sportów Zimowych. Programem objętych jest ponad 100 uczniów naszej szkoły.
   W ramach tego programu uczą się i doskonalą swoje umiejętności jazdy na łyżwach i na nartach zjazdowych. Zajęcia odbywają się na lodowisku oraz stokach narciarskich w Jacni, Szopowem i Chrzanowie. Nasi uczniowie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, korzystając z uroków zimy, uczestniczą w zajęciach na świeżym powietrzu.

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja Urodziny Królowej św. Jadwigi - spotkanie z poezją! clock

   28 lutego w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z okazji 644 rocznicy urodzin Królowej św. Jadwigi, które było poświęcone właśnie Jej i twórczości Pana Rodryga Wiśniewskiego, wielbiciela i czciciela osoby Pani Wawelskiej. Podczas spotkania w nastrojowym klimacie wysłuchaliśmy historii życia naszej Patronki oraz wierszy Jej poświęconych. Mogliśmy także zapoznać się z wydarzeniami z życia Pana Rodryga, które doprowadziły do nawiązania współpracy z naszym Gimnazjum. Na koniec spotkania uczestnicy zostali symbolicznie poczęstowani cukierkami jak na prawdziwe urodziny przystało!
   Spotkanie zorganizowało Koło Przyjaciół Biblioteki i Szkolne Koło Caritas.

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja Laureaci komkursu literackiego "DEBIUT"! clock

   "Chodzi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa".

   W sobotę 27 stycznia, w ZDK odbyło się podsumowanie Konkursu Literackiego "Debiut". W ramach spotkania odbyły się warsztaty, chwila z planszami, ogłoszenie wyników oraz rozmowa z jurorami.
   Dziękujemy wszystkim młodym literatom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu. Nagrodzone teksty młodych Debiutantów będzie można usłyszeć podczas kolejnej edycji "Spotkania na schodach".
   Utalentowani literacko uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Debiut". Aż 5 osób zostało docenionych przez jury: nagrodę otrzymała Wiktoria Silezin z kl.3A Gimnazjum Nr 6 w kategorii POEZJA, zaś wyróżnione zostały uczennice Szkoły Podstawowej Nr 9: Łucja Skiba z kl. 4c w kategorii POEZJA oraz Karolina Jakubiak z kl. 4c, Julia Dumańska z kl. 4a i Urszula Molas z kl. 4a w kategorii PROZA.
"Debiutantkom" serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja Tego jeszcze nie było! clock

   Przed feriami nasza biblioteka gimnazjalna przyciągnęła tłumy. Powodem była zorganizowana 25 stycznia akcja, która trwała cały dzień. Polegała ona na wylosowaniu numerka, a następnie wypożyczeniu książki z tą samą liczbą. Lektury były obłożone w szary papier, dlatego biorący udział nie mieli pojęcia, co będą czytać!
Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez cały dzień w bibliotece gromadziły się spore grupy uczniów zainteresowanych udziałem w zabawie. Oczywiście nie zabrakło również niespodzianek - do jednej z książek dołączona była nagroda specjalna. Mamy nadzieję, że książki, którymi były w większości nowości zakupione do biblioteki w styczniu, przypadły czytelnikom do gustu i po feriach wrócą do biblioteki spragnieni nowej porcji literackich przeżyć.

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja I ZNOWU ZAGRAŁA... WOŚP 2018! clock

 

   14 stycznia 2018 roku 25 wolontariuszy z klas trzecich naszego gimnazjum pod opieką p. Jarosławy Lasek i p. Joanny Nowak kwestowało na rzecz XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
   Uzbierali oni kwotę 10880 zł 03 gr !!!
   Gratulacje!

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja Wieczór kolęd... clock

 

   "Polskie kolędy są naszym narodowym skarbem. Pielęgnujmy więc ten piękny, polski obyczaj wspólnego śpiewania kolęd, który jest niepowtarzalny w skali całego świata, integrujący nasze rodziny, a podczas tego wieczoru integrujący naszą szkolną rodzinę, tj. uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły" - takimi słowami p. dyr. Jerzy Kolano rozpoczął Wieczór kolęd zorganizowany w Szkole Podstawowej Nr 9 w Zamościu. Szkolny chór wykonał przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie poszczególnych klas prezentowali na scenie wybrane przez siebie kolędy. Na uwagę zasługuje fakt włączenia rodziców w występy swoich pociech, dzięki czemu można było zobaczyć całą gamę pasterzy i przepięknych aniołków w różnym wieku. Niezwykłą cechą tego koncertu była możliwość wspólnego śpiewania publiczności razem z wykonawcami. Niezapomniana atmosfera tego wieczoru, pełna serdeczności i wzajemnej życzliwości zachęciła nas do zorganizowania kolejnego spotkania w przyszłym roku...

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja IV Orszak Trzech Króli w Zamościu - My też tam byliśmy! clock

 

   W tym roku, 6 stycznia, Zamojski Orszak Trzech Króli przemaszerował uliczkami Starego Miasta pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich". Wśród uczestników była liczna, bo 50-osobowa grupa pastuszków, których stanowili uczniowie naszej szkoły. Jesteśmy dumni ze szkolnej straży rodzicielskiej, w której obok dyrekcji i nauczycieli wędrowali, wspólnie kolędując rodzice naszych uczniów.
   Ku uciesze organizatorów i uczestników Orszaku Trzech Króli pogoda dopisała, dlatego nikt nie śpieszył się do domu. Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekała gorąca, wojskowa grochówka i inne smaczne niespodzianki. Wróciliśmy do szkoły w dobrych humorach z postanowieniem, że za rok znów tam będziemy...

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja Dziękujemy za wszystkie głosy oddane w Plebiscycie Miast! clock

 

   Zamość wygrał etap wojewódzki w konkursie na Świetlną Stolicę Polski i 10 tysięcy złotych na sprzęt AGD dla potrzebujących. Dzięki wszystkim głosującym, w ten sposób doposażono m.in. Pogotowie Opiekuńcze i Rodzinny Dom Dziecka. Sprzęt trafił również do wielu rodzin, podopiecznych zamojskiego MCPR.


   Dziękujemy Wam za wszystkie głosy oddane na nasze Miasto!

   Zamość po raz drugi wygrał konkurs na Świetlną Stolicę Polski. Do potrzebujących z Zamościa trafi sprzęt AGD o wartości 50 000 zł ufundowany przez Grupę Energa.

informacja JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2017! clock

 

   Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku. To czas radości, spotkań, śpiewania kolęd, poznawania tradycji. 22 grudnia, jak co roku w naszej szkole odbyły się Jasełka. Piękna dekoracja wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny, wyjątkowy nastrój.
   Młodzi aktorzy przedstawili współczesną rodzinę przygotowującą się do Świąt Bożego Narodzenia. Był św. Józef, Maryja i aniołowie. Do małego Jezusa przybyli z darami trzej królowie, pastuszkowie i uczniowie.
   Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Inscenizacja miała na celu pokazanie, że prócz pięknej choinki, wspaniałych prezentów ważna jest tak naprawdę sfera duchowa i to, że każdy z nas może ofiarować Jezusowi wszystkie radości i smutki.
   Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował uczniom za występ oraz złożył życzenia świąteczne...

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja Akcja - Świąteczne czytanie bajek... clock

 

   Dnia 18.12.2017r. uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki odwiedziły świetlice szkolną w ramach akcji czytania dzieciom książek. Świąteczna opowieść Francesci Simon "Koszmarny Karolek i wigilijne figle", bardzo spodobała się maluchom, które chętnie zgłaszały się do odpowiedzi na zadawane później pytania. Dla najbardziej aktywnych przewidziane były nagrody - krasnale wykonane własnoręcznie przez dziewczyny z koła. Uczennice rozdawały również autografy, na które chętnych nie brakowało!

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja BIAŁA SZKOŁA 2017 clock

 

   Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach "Białej Szkoły" ma Podhalu. Wyjazd miał miejsce w dniach 12-15.12.2017r., a bazą wypadową grupy tym razem był Pensjonat "U zbójnika" w miejscowości Murzasichle. W grudniowej edycji szkoły na nartach uczestniczyli uczniowie z klasy 5a, 6a, 7a oraz 3a gimnazjum. Oprócz zajęć edukacyjnych przechodzili intensywne szkolenie narciarskie na stokach stacji "Kaniówka" w Białce Tatrzańskiej oraz stacji "Małe Ciche". Po szusowaniu zażywali relaksującej kąpieli w Aquaparku Zakopane. Kolejny wyjazd, tym razem dla klas 4, planowany jest na początku marca 2018r. Zapraszamy!

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja Śladami Archimedesa... clock

 

   Uczniowie:
      * Weronika Zalewska z kl. 5a SP
      * Wiktoria Szmidt z kl. 5a SP
      * Zuzanna Rzeszutek z kl. 3A GIM
      * Dawid Szewczak z kl. 3A GIM
      * Daria Pitak z kl. 3B GIM
      * Emilia Bartnik z kl. 2B GIM
      uzyskali tytuły laureatów w 28 edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus-Matematyka Plus.


   Gratulujemy osiągnięcia wspaniałych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja ŚWIĄTECZNE KONKURSY JĘZYKOWE ROZSTRZYGNIĘTE!!! clock

   Oczekując na święta uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno-językowym "Święta Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych". Wybrali się w podróż po krajach niemieckojęzycznych poznając najciekawsze tradycje świąteczne, dowiadując się, że kolęda "Cicha noc" powstała w Austrii, a tradycja ubierania choinek narodziła się w Niemczech. Efektem ich podróży są przepiękne prace plastyczne.
   Uczniowie mieli również możliwość udziału w świątecznym konkursie językowym "List do świętego Mikołaja: A letter to Santa Claus" w języku angielskim. Założeniem konkursu było samodzielne napisanie listu, którego treść miał stanowić pomysł indywidualny każdego uczestnika. Mogła to być tradycyjna prośba o wymarzony prezent dla siebie lub kogoś z rodziny czy też dla przyjaciela, osoby potrzebującej. List mógł być również prośbą o prezent niematerialny - np. poprawienie czyjejś trudnej sytuacji. Pomysły uczestników były ciekawe i różnorodne, tak jak i forma dostarczonych listów...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY... clock

 

 

   W naszej szkole, po raz kolejny, odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy.
   Organizatorami kiermaszu byli wychowawcy Świetlicy szkolnej oraz dzieci z klas I-III.
   Kiermasz odbywał się w świetlicy szkolnej oraz na holu głównym naszej szkoły
...

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja "TAK. POMAGAM!" clock

 

 

 

   W dniu 9 grudnia 2017r. po raz kolejny wolontariusze Szkolnego Koła "Caritas" zbierali produkty w ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności "Tak. Pomagam!" organizowanej przez Caritas Polska. Zachęcali klientów sklepu Biedronka przy ul. Lubelskiej do udziału w akcji, rozdawali ulotki, informowali co może się przydać potrzebującym na święta.
   Wolontariuszy wspierała Pani Magdalena Dołgan, wiceprezydent Zamościa, która dołączyła do akcji...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja TEATRALNY SUKCES GIMNAZJALISTEK! clock

 

 

   8 grudnia 2017r. zespół teatralny naszego gimnazjum wziął udział w Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych – XI Przeglądzie Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Uczennice klasy IIIA wygrały konkurs, zajmując I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

 

 

   Zaprezentowały przedstawienie "Misja specjalna", które zostało entuzjastycznie przyjęte przez publiczność...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja OGÓLNOPOLSKA ŚWIETLICOWA WYMIANA POCZTÓWEK! clock

   Dzieci ze świetlicy wzięły udział w akcji wychowawców świetlicy z całej Polski, która miała na celu wysłanie pocztówek do innych świetlic.
   Celem tej akcji było poznanie różnych regionów Polski, ich zabytków, dbanie o dobrą współpracę między świetlicami, dbałość o poprawne adresowanie kartek pocztowych oraz uzyskiwanie uśmiechów dzieciaków, które z niecierpliwością czekały na nadchodzące kartki. Dzieciaki nie dość, że uczą się adresowania pocztówek, ale mogą też "podróżować" po kraju i poznać ciekawe miasta i miasteczka, w których jeszcze nie mieli okazji być...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja FINAŁ AKCJI "UŚMIECH ZA CUKIEREK"! clock

   W ramach akcji organizowanej przez Fundację DR CLOWN "Uśmiech za cukierek" uczniowie naszej szkoły przez dwa tygodnie zbierali cukierki dla dzieci w szpitalach i domach dziecka. Udało nam się zgromadzić 28 kg cukierków.
   Finałem akcji był wyjazd uczniów klas II-gich gimnazjum do Niepublicznego Szpitala Zamojskiego na oddział pediatrii oraz do Domu Dziecka Nr 1 w Zwierzyńcu.
   6 grudnia uczniowie przekazali dzieciom słodycze oraz drobne podarunki, przez co chcieli wywołać uśmiech na ich twarzach...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja PODSUMOWANIE AKCJI ZBIERANIA KARMY DLA FUNDACJI "ZEA"! clock

   Dnia 5.12.2017r. zakończyliśmy akcję zbierania karmy dla bezdomnych kotów i psów, którymi opiekuje się Fundacja Zea. Uczniowie klas IV- VI przez 4 tygodnie zbierali karmę suchą i mokrą.
   Zebraliśmy 179,622 kg karmy dla zwierząt. Najwięcej karmy zebrała klasa Va i uzyskała tytuł "KLASY Z SERCEM"...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja Turniej Tenisa Stołowego o Puchar św. Mikołaja... clock

   Już po raz 9 rozegrany został w naszej szkole Turniej Tenisa Stołowego o Puchar św. Mikołaja.
   Tym razem większość zawodników stanowiły dziewczęta od klasy II szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum.
   Na spotkanie ze Świętym Mikołajem 2 grudnia przybyła także grupa rodziców. Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja AKCJA - "DAR SERCA NA SERDUSZKO DLA MAŁEGO IGORKA"! clock

   Po raz kolejny zorganizowaliśmy akcję charytatywną, której dochód przeznaczony jest na trzecią już operację serduszka małego Igorka.
   Podczas zabawy andrzejkowej - 30 listopada - w Szkole Podstawowej Nr 9 w Zamościu odbyła się akcja charytatywna sprzedaży ciasteczek. Przeprowadzili ją uczniowie z klasy VIa. Udało się uzbierać rewelacyjną kwotę, bo aż 1000 zł! Pieniążki te zasilą zbiórkę na operację serduszka małego Igorka...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja RÓŻANIEC TO SKARB... clock

 

 

 

   Różaniec to skarb - Pod takim hasłem odbyły się obchody Jubileuszu 20 lecia Szkolnej Wspólnoty Żywego Różańca. W historię 54 lat istnienia Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zamościu wpisuje się 20 lat działalności kół Żywego Różańca. Jubileuszowe Święto rozpoczęło się w szkole 29 listopada 2017r.

 

   W pięknie udekorowanej sali sportowej zgromadzili się: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, rodzice, uczniowie, członkowie z Róż Różańcowych Rodziców w intencji dzieci z różnych środowisk z Zamościa i okolic oraz kapłani angażujący się w rozwój formacji różańcowej.

   Uroczystość rozpoczął p. Dyrektor Jerzy Kolano, który powitał zaproszonych gości oraz wprowadził w atmosferę spotkania....

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja NASZE TENISISTKI ZNÓW NAJLEPSZE W ZAMOŚCIU! clock

 

 

 

   29 listopada w hali przy ulicy Kalinowej rozegrano miejskie zawody Szkolnego Związku Sportowego w kategorii Igrzyska dzieci (do 6 klasy SP) w drużynowym tenisie stołowym.
   Nasza ekipa w składzie: Moszczyńska Zuzanna, Kossowska Paulina, Szmidt Wiktoria pewnie pokonała wszystkie drużyny z zamojskich podstawówek i zajęła I miejsce ...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja EVENT LEKKOATLETYCZNY KLAS PIERWSZYCH... clock

 

 

   22.11.2017r. w SP Nr 9 w Zamościu odbył się event lekkoatletyczny.
   W zmaganiach sportowych udział wzięli wszyscy uczniowie klas pierwszych.
   Dla większości dzieci były to pierwsze poważne zawody sportowe.
   Rywalizacja toczyła się na szybkościowych, zwinnościowych i skocznościowych torach przeszkód ...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja AWANS NA ZAWODY WOJEWÓDZKIE... clock

   16.11.2017r. na Krytej Pływalni w Zamościu odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Pływaniu. Sztafety reprezentujące SP Nr 9 w Zamościu w kategorii Dzieci popłynęły bardzo dobrze i wywalczyły awans na zawody wojewódzkie. Dziewczęta pokonały wszystkie swoje rywalki i zajęły pierwsze miejsce. Chłopcy zajęli drugie miejsce, ulegając jedynie sztafecie z Krasnegostawu...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA... clock

   Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej mieli okazję wykazać się umiejętnością pięknego czytania wybranych utworów Astrid Lindgren w konkursie "Mistrz pięknego czytania".
   Konkurs, zorganizowany przez nauczycieli z biblioteki szkoły podstawowej, został przeprowadzony 14 listopada 2017r. w sali teatralnej. Jury konkursu oceniało dykcję, interpretację utworu i ogólne wrażenie artystyczne ...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI! clock

   Święta narodowe są po to, by przypominać o potrzebie pamięci. Nasza szkoła dumnie i radośnie celebrowała 99 rocznicę odzyskania niepodległości. 11 listopada uczestniczyliśmy w manifestacji patriotycznej na Rynku Wielkim.
   To właśnie tam przy tablicy Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się główne uroczystości ze składaniem kwiatów i apelem pamięci. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Pocztów Sztandarowych szkoły, nauczyciele i uczniowie.

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja ZŁOTE SZTAFETY... clock

 

 

 

 

 

 

   8.11.2017r. na Krytej Pływalni w Zamościu odbyły się Miejskie Igrzyska SZS Dzieci i Młodzieży w Pływaniu.
   Sztafety w kategorii Dzieci popłynęły rewelacyjnie, pokonały wszystkich rywali i zajęły pierwsze miejsce wśród dziewcząt i chłopców.
   W Igrzyskach Młodzieży sztafeta dziewcząt zajęła drugie miejsce, a sztafeta chłopców czwarte miejsce...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W ROZGRYWKACH SZS! clock

   W dniu 7 listopada w naszej hali sportowej rozegrany został miejski etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym tenisie stołowym (klasy VII oraz II i III gimnazjum).
Kolejny raz bezkonkurencyjne w Zamościu okazały się nasze dziewczęta ...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja EVENT LEKKOATLETYCZNY KLAS TRZECICH... clock

 

 

   Dnia 7.11.2017r. w naszej szkole - SP Nr 9 w Zamościu odbył się międzyszkolny event sportowy "Lekkoatletyka dla Każdego" organizowany przez Ośrodek Lekkiej Atletyki w Zamościu. Uczniowie klas trzecich z zamojskich szkół podstawowych rywalizowali w następujących konkurencjach: sztafeta sprinterska, sztafeta sprintersko-płotkarska, sztafeta sprintersko-slalomowa, rzut piłką lekarską w przód i skoki dodawane. Po emocjonującej walce i dogrywce...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja JESIEŃ W SZKOLNEJ ŚWIETLICY!!! clock

   W tym roku w świetlicy szkolnej mamy aż cztery klasy pierwsze, w związku z tym wychowawcy przygotowali dużo atrakcyjnych zabaw i zajęć dla uczniów ze szczególnym uwzględnieniem tych klas. Najbardziej przypadły do gustu naszym wychowankom zabawy w kącikach zainteresowań - w świetnie wyposażonym sklepiku świetlicowym, kuchence oraz zajęcia plastyczne.
   W naszej świetlicy uczniowie mają do dyspozycji gry dydaktyczne, warcaby, klocki lego, zabawy te wdrażają do kulturalnego zachowania w zespole, uczą współpracy, ćwiczą sprawność umysłową oraz pamięć. Zwracamy uwagę, że listopad będzie miesiącem turniejów warcabowych w świetlicy, które dodatkowo będą uczyć zdrowej rywalizacji ...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja ZAJĘCIA PROWADZONE W SZKOLNEJ ŚWIETLICY!!! clock

   Codziennie w naszej świetlicy prowadzone są zajęcia ruchowe, gdyż są najbardziej lubiane przez dzieci z klas I-IV, które uczęszczają do świetlicy. Są to zajęcia ruchowe, sportowe, zręcznościowe mające na celu rozwijanie właściwej postawy, sprawności fizycznej dzieci, zajęcia odbywają się w różnych salach gimnastycznych. Wybieramy Świetlicowych Mistrzów Sportu, zachęcając do zdrowej rywalizacji.
   Prowadzone zajęcia czytelnicze, oraz teatralne rozwijają wyobraźnię dzieci, przygotowują do występów w teatrzykach i inscenizacjach świetlicowych. Dzieci doskonalą umiejętności czytania, wzbogacają język wypowiedzi, rozwijają zainteresowanie literaturą i uczą się korzystać z dobrej lektury ...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja JESIENNY TEATRZYK!!! clock

   W piątek 27 października 2017r. uczniowie klas młodszych mieli okazję zaprezentować swoje uzdolnienia przed kolegami i koleżankami ze swojej szkoły, dziećmi z Przedszkola Nr 14 i rodzicami.
   Po raz pierwszy w tym roku uczniowie przygotowali przedstawienie pt. "Jesień - jesienne inscenizacje". Było bardzo kolorowo i wesoło, ale też trochę sentymentalnie, bo pożegnaliśmy lato. Nową porę roku powitaliśmy śpiewem, tańcem oraz pięknymi i zabawnymi wierszami. Występy były urozmaicone wesołym quizem i wykonaniem piosenek wspólnie z widownią, wykorzystano piosenki w wersji karaoke ...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja MAMY KRAJOWEGO LAUREATA! clock

   Mamy Krajowego Laureata w Internetowym Konkursie Matematycznym! Ewa Szewczyk - uczennica klasy 6a, zajęła 2 miejsce w kraju, w swojej kategorii wiekowej, w IV edycji internetowego konkursu Maks Matematyczny.
   Wyniki bardzo dobre i dobre uzyskali również...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja SREBRNE DRUŻYNY!!! clock

   19 października 2017r. odbyły się Miejskie Igrzyska SZS w badmintonie dziewcząt i chłopców. Obie drużyny zajęły drugie miejsce. Nasi uczniowie po zaciętych meczach pokonali zespoły ze Szkoły Podstawowej Nr 6 i ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Zamościu...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ!!! clock

   Dnia 17 października 2017r. odbył się w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej, którego mottem było hasło tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego "Idźmy naprzód z nadzieją".
   Organizatorem konkursu była SP Nr 9 w Zamościu. Patronat nad konkursem objęła Parafia św. Michała Archanioła w Zamościu oraz Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Celem konkursu było uczczenie Dnia Papieskiego oraz upowszechnienie piękna tematyki poezji religijnej ...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja SPORTOWE "OSKARY" ROZDANE!!! clock

   We wtorek, 17 października, w Szkole Podstawowej Nr 9 w Zamościu odbyło się podsumowanie miejskiego współzawodnictwa sportowego zamojskich szkół za rok szkolny 2016/2017. Udział w nim wzięły wszystkie typy zamojskich szkół, a obejmowało ono zawody sportowe organizowane przez Szkolny Związek Sportowy w Lublinie w ramach Miejskich Igrzysk Sportowych, Gimnazjady i Licealiady.
   Wśród szkół podstawowych najlepiej we współzawodnictwie wypadła Szkoła Podstawowa Nr 9 zdobywając 363 punkty ...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja ŚLUBOWANIE KLAS I !!! clock

   W środę 11 października 2017r. miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
   Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia. Nadeszła wreszcie oczekiwana chwila, kiedy to wprowadzono sztandar, dostojnie odśpiewano hymn szkoły i chóralnie powtarzano tekst ślubowania. Dyrektor szkoły p. Jerzy Kolano wraz z Wiceprezydentem Miasta Zamościa p. Andrzejem Zastąpiło nie mieli najmniejszych wątpliwości, gdy poprzez symboliczne dotknięcie każdego dziecka, dużym "ołówkiem" przyjmowali je do grona uczniów naszej szkoły...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja NAJLEPSI W ZAMOŚCIU!!! clock

   Po trzech edycjach "Czwartków L.A" SP Nr 9 w Zamościu zajmuje I miejsce w klasyfikacji zamojskich szkół podstawowych.
   Najlepsze wyniki osiągnęli:
   * Izabela Naklicka - 35m w rzucie piłeczką palantową
   * Wiktoria Szmidt - 2.07.85 s. w biegu na 600m
   * Maksymilian Rucki - 39m w rzucie piłeczką palantową
   * Martyna Gałaszkiewicz - 3.92 m w skoku w dal
   * Natalia Piasecka - 34m w rzucie piłeczką palantową

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU!!! clock

 

   6 października 2017r. uczniowie klasy IIA naszego gimnazjum, pod patronatem Fundacji Dr Clown, zorganizowali akcję społeczną z okazji Światowego Dnia Uśmiechu. Akcja miała miejsce na Zamojskiej Starówce.
   Celem akcji było wywołanie uśmiechu na jak największej liczbie twarzy i uświadomienie ludziom, że uśmiech czyni cuda...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej ...   aparat

informacja WYCIECZKA DO BLIŻOWA !!! clock

   Dnia 3 października 2017r. uczniowie klas IV pod opieką wychowawców pojechali do Wioski Przygody "FRAJDA" położonej we wsi Bliżów. Mimo dżdżystej pogody wyjazd należał do bardzo udanych. W programie wycieczki było mnóstwo atrakcji: poszukiwanie skarbów, wbijanie gwoździ, malowanie twarzy, szalony tor przeszkód, rzut beretem, przeciąganie liny czy wyścigi w workach...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja ZAWODY POLONIJNE!!! clock

   29.09.2017r. na obiektach OSiR w Zamościu odbył się IV Kresowy Festiwal Polonijny Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięli udział sportowcy ze Lwowa, z Mościsk i Szczelścisk z Ukrainy oraz uczniowie zamojskich szkół.
   Nasza reprezentacja, występująca w składzie...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja NASZE PIERWSZE SUKCESY! clock

   29 września 2017r. w Centrum Kultury Filmowej STYLOWY odbył się finał konkursu czytelniczego "Czytam, bo lubię" zorganizowanego przez Księgarnię Edukacyjno-Językową BOOK CLUB pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w którym swoje ulubione utwory literackie zaprezentowało 6 finalistów.
   Do tego grona zakwalifikowano, spośród wielu zgłoszeń z zamojskich i okolicznych szkół, dwie uczennice naszej szkoły...

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZAMI Z FUNDACJI Dr CLOWN! clock

 

   Dnia 26.09.2017r. w naszej szkole gościliśmy wolontariuszy z Fundacji "Dr Clown". Celem Fundacji jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych, a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Obecnie około 600 wolontariuszy, w przebraniu "doktora clowna", odwiedza w całej Polsce prawie 60 tysięcy potrzebujących.
   Program "Terapii śmiechem i zabawą" realizowany jest w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. W spotkaniu brali udział uczniowie klas II i III gimnazjum. Zaproszeni goście opowiadali młodzieży o pracy wolontariuszy. W rezultacie około 20 uczniów naszego gimnazjum wyraziło chęć wstąpienia do grona wolontariuszy Fundacji "Dr Clown".

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja BIEGANIE Z PAŁECZKĄ!!! clock

 

   21.09.2017r. w zamojskim parku odbyły się Miejskie Igrzyska SZS w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta reprezentujące SP Nr 9, biegnące w składzie : D. Buryła, M. Gałaszkiewicz, E. Szewczyk, O. Szewczak, K. Kobylarz, W. Szmidt, zajęły II-gie miejsce. Chłopcy zajęli III-cie miejsce.
Gratulujemy!!!

arrow_text  Czytaj więcej ...   document

informacja INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018! clock

 

   Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia.
   4 września 2017r. uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2017/2018. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziliśmy udziałem w uroczystej Mszy Świętej w Kościele św. Michała Archanioła. O godzinie 9.15 nauczyciele i uczniowie spotkali się na hali gimnastycznej, gdzie odbyła się część oficjalna. Dyrektor Szkoły - Pan Jerzy Kolano serdecznie powitał społeczność szkolną. Szczególne słowa zostały skierowane do uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców. Życzył im wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
   Życzymy wszystkim Uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

informacja MIEJSKIE OBCHODY 78 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ... clock

   1 września 2017r. podczas manifestacji patriotycznej w zamojskiej Rotundzie - miejscu kaźni tysięcy osób - zamościanie oddali hołd ofiarom II wojny światowej.
   Naszą szkołę reprezentowały Poczty Sztandarowe, Dyrekcja oraz nauczyciele. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 19.15. W programie był ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta Miasta Zamość, wspólna modlitwa, apel poległych wraz z salwą honorową, a także złożenie kwiatów.

arrow_text  Zobacz więcej w galerii zdjęć ...   aparat

Biuletyn Informacji Publicznej
oko  Zobacz galerie zdjęć !  
Kalendarz
link